Kryefaqja / LAJME / Spartak Ngjela tregon se cilat janë tri pengesat kryesore të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

Spartak Ngjela tregon se cilat janë tri pengesat kryesore të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

Në një intervistë  për “Bota sot”, publicisti Spartak Ngjela, ka deklaruar se ekzistojnë pengesa për unifikimin e shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor.

Po a kanë pengesa shqiptarët drejt unifikimit të botës shqiptare në Ballkanin Perëndimor?

Spartak Ngjela: Po. Sigurisht që kanë.

 Cilat janë ato?

Spartak Ngjela: Është Beogradi, Moska si pengesa politike parësore, por bashkë me politikën serbe dhe ruse kundër shqiptarëve, janë dhe të shiturit shqiptarë në politikat e larta në Tiranë dhe në Prishtinë e Shkup, që shkojnë në unison me politikën ruso-serbe kundër zhvillimit real të botës shqiptare, e gjitha në trojet e saj mijëravjeçare.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...