Kryefaqja / LAJME / KRYE PESHKOPI SERB IRINEJ ME THIRRJE DJALLEZORE. SE SHPEJTI DO TA KTHEJME KOSOVEN……… Reagaim.H.N.PANTERI.

KRYE PESHKOPI SERB IRINEJ ME THIRRJE DJALLEZORE. SE SHPEJTI DO TA KTHEJME KOSOVEN……… Reagaim.H.N.PANTERI.

IMAGJINATA JUAJ MES JETARE .KA PERFUNDUAR NE VITIN 99.EDHE PSE KJO IMAGJINATE E QELBUR.EJUAJA IKALON KUFIT E LOGJIKES SE SHENDOSHE .DJALL I KAMUFLUAR.NE PETKUN E PRIFTIT. Nje kunderpergjigje per klerikun ortodoks serb demonin Irinej Ju demoni Irinej bashke me shpirtin tuaj terrorist serb silleni verdall me mendjen e trubullt si nje lugat i mesjetes qe me se paku i perngjani nje priifti. Ju bashke me parardhesit tuaj qe i sherbenin gjoja kishes ortodokse sllave gjate gjithe ekzistences tuaj si popull barbar-terrorist keni shkaktuar shume gjakderdhje ne gadishullin Ilirik …JU ishit ata qe i mesonit , bekonit dhe inkurajonit cetniket tuaj per te prere koka shqiptaresh dhe tani prap jeni ju ata qe vazhdoni ta kerkoni te njejten gje Ju demoni Irinej i veshur me petkun e priftit orthodoks serb vazhdoni me avazin tuaj te vjeter duke e quajtur Dardanine si zemra dhe djepi i Serbise, ndersa nuk thoni se kush ishin para jush ne keto toka, ju Lugati serbomadh nuk jeni duke sjelle ndonje gje te re para pubklikut por si pasuses i gjakpirsit Pavle ju vetem se potenconi fjalet e tij per shqiptaret qendrimi juaj ndaj pronarit te vetem te Ilirise sot Ballkanit na ben te mendojme . ndryshe duke shpresuar se nje dite kesaj toke do u kthehet pronari i verte dhe ju ose ta pranoni si te tille ose te ktheheni prap te vellezerit tuaj sllave….juve origjina sllave barbare u`a ben duart me te gjate se kembet por kuptojeni qe mbaroi koha juaj, tani fjalen do e kemi ne shqiptaret..ejo Shajkjanet e persise ju edini mire qe ju ishi te pa deshirueshem edhe ne Karpate nga ty ku udentet sefundemi.sepse jujeni vgel.e flliqur e Rusese gjate ter historise.dhe fatkeqesi e Planetit.tone.Kthimin tuaj ne kosov jave pa mundesone edhe vete Kriusi i univeseve .sepse mekatet tuja si popull .barbar gjate ter historise nuk munde tjave duroje me ase zoti i plot fuqishem. Ju demoni Irinej keni kohe akoma qe ti ktheheni rruges se zotit prandaj ne qofte se do ta fitosh parajsen harroje Kosoven..tregoja popullit serb te verteten tuaj ne ILIRI ngaqe boll i keni genjyer…mesoni rinine serbe se serbet nuk kane fituar asnje lufte vetem se kane bere masakra ne femije gra dhe pleq…gjithashtu tregojuni serbeve se kishat qe ju identifikoheni nuk i sollet prej Karpateve por kur erdhet ne Iliri i gjetet .Dhe i pervetesuat ato sipase logjikes suaj te qelbur.Vall keni harruar qe Shqipetaret .Iliro pellazge.Arber dhe dardan.ishin.themelet e qyteterimit dhe civilizimit Jo vetem Europjan por edhe me gjer.prandaj ju dhe logjika serbe .ka stagnuar me receptorin e trurit .edhe me tutje me logjiken mes jetare.

HAMDI .NDRECAJ PANTERI.
FERIZAJ 2019.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Geci: Pa Vjosën LDK-ja pak parti, pa Albinin Kosova mbetet metohi, me Vjosën e Albinin do ta bëjmë Shqipëri…

Delegati i dy Kuvendeve të LDK-së, Halil Geci i cili është aktivist i pathyeshëm i …

Leave a Reply

Loading...