Kryefaqja / LAJME / Vdes nëna e katër djemve dëshmor nga Drenica

Vdes nëna e katër djemve dëshmor nga Drenica

Ka ndërruar jetë, Abide Sejdiu, nëna e katër dëshmorëve nga Qirezi, Abide Sejdiu.

Abide Sejdu, humbi katër djemtë e saj në betejen e Qirezit në vitin 1998.

Varrimi i saj bëhet sot në varrezat e fshatit Qirez prej orës 15:00.
Abide Sejdiu, ishte nëna e 4 dëshmorëve: Beqir Sejdiut, Bekim Sejdiut, Nazmi Sejdiut dhe Bedri Sejdiut.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, dhe 32 kundër dhe 2 abstenime ka votuar …

Leave a Reply

Loading...