Kryefaqja / LAJME / “Mungesa e punëtorëve”, Rama: Do t’i sjellim nga jashtë

“Mungesa e punëtorëve”, Rama: Do t’i sjellim nga jashtë

I kthyer nga Brukseli, ku Shqipëria arriti të mblidhte 1,15 miliardë euro, Kryeministri Rama shkoi në Durrës, ku inspektoi punimet për riparimin e dëmeve, në godinat ku nevojiten meremetime të thella.

Mungesa e krahut të punës ishte shqetësimi që i përcollen firmat e ndërtimit.

Ndërsa Kryeministri pohoi se kjo do te zgjidhet me punëtorë nga jashtë, si dhe dypunësimin e punëtorëve bashkiakë. “Kemi miratuar ligjin e punëtorëve nga jashtë. Sado absurde që duket, ky është fakti”, tha Rama.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, dhe 32 kundër dhe 2 abstenime ka votuar …

Leave a Reply

Loading...