Kryefaqja / LAJME / SPORT / Fitorja e dytë radhazi, Kosova U19 mposht edhe Greqinë

Fitorja e dytë radhazi, Kosova U19 mposht edhe Greqinë

Përfaqësuesja U19 e Kosovës ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë në turneun ‘ROMA CAPUT MUNDI’, transmeton Gazeta Metro.


‘Dardanët’ e rinj shënuan fitore minimale ndaj Greqisë në një ndeshje jashtëzakonisht të fortë dhe cilësore.

Heroi i kësaj ndeshje ishte Venhar Hyseni, i cili e shënoi golin e vetëm dhe të fitores në minutën e 20’të të ndeshjes. 

Nesër Përfaqësuesja U19 e Kosovës e ka ditë pushimi, ndërsa pasnesër në ndeshjen tretë takohet me Lazion. /gazetametro.net

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Shorti i Ligës së Kombeve: Kosova në një grup me Greqinë…

Është hedhur shorti i Uefa National League për edicionin e ardhshëm. Kosova gjendet në Grupin …

Leave a Reply

Loading...