Kryefaqja / LAJME / Humbje të mëdha për Turqinë në Siri – avionët e Putinit vrasin 13 ushtarë turq

Humbje të mëdha për Turqinë në Siri – avionët e Putinit vrasin 13 ushtarë turq

Të paktën 13 ushtarë turq janë vrarë në një sulm ajror nga vaionët rusë në një post vëzhgimi ushtarak turk në Idlib, tha një burim ushtarak turk.

“Trembëdhjetë ushtarë turq u vranë, ndërsa disa u plagosën në një sulm ajror në një post vëzhgimi turk në fshatin Kansafra dhe Bara, në provincën Idlib “,  thotë burimi.

Al Arabia kishte raportuar më parë se trupat e ushtrisë turke dhe opozita Siriane kishin bastisur pozicionet e ushtrisë siriane në provincën Idlib.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...