Kryefaqja / LAJME / Haradinaj: Jam për shkarkimin e Thaçit, por edhe për rrëzimin e Kurtit

Haradinaj: Jam për shkarkimin e Thaçit, por edhe për rrëzimin e Kurtit

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka komentuar publikimin e dokumentit Thaçi-Rasmussen të cilën e bëri publike kryeministri Albin Kurti.

“Unë jam për shkarkimin e Thaçit sot, por edhe dërgimin e Kurtit në zgjedhje”, ka thënë Haradinaj për Telegrafin.

Haradinaj shtoi se qasja e Kurtit është e dëmshme për vendin, duke e quajtur atë mashtrues.

“Qasja e Kurtit është e dëmshme për vendin, është mashtrues dhe po shkon në drejtim të gabuar. Cilit Kurt mi besua atij që e shpallke tradhtar të kombit Shpend Ahmetin pse ia jepte dorën Hashim Thaçit, a Kurtit që i thotë Thaçit po i bashkojmë potencialet patriotike dhe intelektuale. Ndryshimet e qëndrimeve të tij 100% e bëjnë atë mashtrues”, tha Haradinaj.

Duke folur për shkarkimet nga Qeveria Kurti, Haradinaj tha se “ka plot që e meritojnë me u shkarkua, por ka edhe të atillë që janë profesionistë”.

Më tej Haradinaj shtoi se e ka mirëpritur zvogëlimin e Qeverisë.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, dhe 32 kundër dhe 2 abstenime ka votuar …

Leave a Reply

Loading...