Kryefaqja / LAJME / SPORT / Shorti i Ligës së Kombeve: Kosova në një grup me Greqinë…

Shorti i Ligës së Kombeve: Kosova në një grup me Greqinë…

Është hedhur shorti i Uefa National League për edicionin e ardhshëm.

Kosova gjendet në Grupin e tretë të Ligës C.

Në këtë grup Dardanët do ta kenë edhe Greqinë, Slloveninë dhe Moldavinë.

Kaltër e verdhët po e kërkojnë kualifikimin në Kampionatin Evropian nga play off i Ligës së Kombeve.

Ndeshja me Maqedoninë do të zhvillohet më 26 mars në stadiumin “Tose Proeski”.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Fitorja e dytë radhazi, Kosova U19 mposht edhe Greqinë

Përfaqësuesja U19 e Kosovës ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë në turneun ‘ROMA …

Leave a Reply

Loading...