Kryefaqja / LAJME / Koronavirusi, Trump shpall gjendjen e emergjencës kombëtare

Koronavirusi, Trump shpall gjendjen e emergjencës kombëtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shpallur “emergjencën kombëtare” për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Trump theksoi se kjo gjë i “jep akses te 50 miliardë dollarë shteteve dhe territoreve në luftën e përbashkët kundër kësaj sëmundjeje”.

Presidenti amerikan u kërkoi të gjitha shteteve amerikane që të ngrenë menjëherë qendrat e emergjencës.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...