Kryefaqja / LAJME / Vjosa Osmani: Luftoni koronavirusin, mos luftoni njëri-tjetrin

Vjosa Osmani: Luftoni koronavirusin, mos luftoni njëri-tjetrin

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka reaguar përmes Twitterit për zhvillimet në vend.

Shkurt, përmes një cicërime në Twitter, ajo thotë “Luftoni koronavirusin, mos luftoni njëri-tjetrin”, përcjell Koha.

Pak më herët u mësua se në Kuvendin e Kosovës ka shkuar mocioni i mosbesimit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ndaj Qeverisë Kurti, pjesë e së cilës është edhe vet.

Arben Gashi, gjatë ditës ka thënë se janë mbi 40 nënshkrime të deputetëve.

Derisa shumë politikanë e ndërkombëtarë, po bëjnë thirrje institucioneve e eksponentëve në LDK, që të merren me koronavirusin COVID-19 e jo me çështje politike.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Zv.kryeministri serb me preardhje shqiptare thotë se asnjë kompani në Serbi nuk do të përmbushë kërkesat e Kosovës

Zv.kryeministri i Serbisë dhe ministri i Tregtisë, Rasim Lajiq, ka thënë se asnjë kompani në …

Leave a Reply

Loading...