Kryefaqja / LAJME / Haradinaj: Qeveria shkeli rëndë Kushtetutën me vendimin për kufizimin e lirisë së lëvizjes

Haradinaj: Qeveria shkeli rëndë Kushtetutën me vendimin për kufizimin e lirisë së lëvizjes

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, vendimin e Qeverisë për të ndaluar lirinë e lëvizjes njëanshmërisht e quan shkelje të rëndë të frymës së Kushtetutës dhe sistemit të balancimit dhe kontrollit.

Ai thotë se çdo tendencë si kjo e sotshmja që krizat të shfrytëzohen për vendime të njëanshme për të vendosur kontroll, është veprim për diktaturë.

Postimi i tij:

Vendimi i Qeverisë për të ndaluar lirinë e lëvizjes njëanshmërisht është shkelje e rëndë e frymës së Kushtetutës dhe sistemit të balancimit dhe kontrollit!

Edhe në kohë krizash gjëja më e çmueshme e shtetit është demokracia dhe Kushtetuta. Çdo tendencë si kjo e sotshmja që krizat të shfrytëzohen për vendime të njëanshme për të vendosur kontroll, është veprim për diktaturë.

Kosova nuk është shtet i diktaturës por i frymës së demokracisë.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...