Kryefaqja / LAJME / Osmani: Unë nuk e votoj rrëzimin e Qeverisë, ju bëj thirrje edhe deputetëve të votojnë kundër

Osmani: Unë nuk e votoj rrëzimin e Qeverisë, ju bëj thirrje edhe deputetëve të votojnë kundër

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë.

Osmani bëri thirrje që deputetët mos ta votojnë mocionin, ditën e nesërme.

“Natyrisht unë e kam shprehur qëndrimin tim kundër mocionit, për shkak se kam besuar se që nga 6 tetori e vetmja mënyrë që vendit tonë t’i sigurojmë Qeveri me legjitimitet, Qeveri që ka të përfshirë njerëz që nuk janë të korruptuar dhe e luftojnë krimin. Kam besuar dhe punuar për një Qeveri të tillë, por përkundër të gjithave mendoj që partnerët e koalicionit kanë pasur hapësirë të gjejnë zgjidhje. Absolutisht nuk e përkrahi mocionin dhe natyrisht i bëj thirrjeve deputetëve të mos e votojnë këtë mocion”, tha ajo para mediave.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Zv.kryeministri serb me preardhje shqiptare thotë se asnjë kompani në Serbi nuk do të përmbushë kërkesat e Kosovës

Zv.kryeministri i Serbisë dhe ministri i Tregtisë, Rasim Lajiq, ka thënë se asnjë kompani në …

Leave a Reply

Loading...