Kryefaqja / LAJME / Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar: FTESË

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar: FTESË

LSHB ju bënë thirrje të gjithë shqiptarëve që kan mundësi të marrin pjesë në protestën e paralajmëruar më Daten 17-06-2020 në ora 11:00 të marrin pjesë para konzullatës greke në qytetin heroik të Gjirokastrës.
Greqia përmesë rrjetit të instaluar në jugun e Shqipërisë përditë e cenon dhe pretendon jugun e Shqipërisë e Qeveria shqiptare heshtë dhe lejon greqizimin e jugut duke asimiluar popullin shqiptar të lënë në meshirë të fatit.
Lojaliteti i Qeverisë Shqiptare dhe paaftësia për ti mbrojtur shqiptarët dhe teritorin e tyre po e qon vendin drejt një destabilizimi konfliktuoz.

Greqia përmesë strukturave të instaluara në jugun e Shqipërisë lanson flamurin e verioepirit, vendosjen e bustit të kriminelit që ka bërë krime mbi popullatën shqiptare dhe përvetësimin e varrezave inekzistente për aneksimin e jugut të Shqipërisë duke përdor edhe kishen ortodokese.

Prandaj aty ku cenohet teritori, identiteti i popullit shqiptar dhe shkelet dinjiteti kombëtar, duhet populli vet të reagoi në mbrojtje.
Djegeja e Flamurit Kombëtar Shtetëror në Sarand është deshmija më e mirë që shteti ynë po deshton në raport më pretendimet greke, prandaj LSHB ju bënë thirrje të gjithë shqiptarëve e posaqërisht aty që jetojnë në jugë të bëhën pjesë e protestës dhe ti përkrahin Djemt e Labërisë.

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar
Kryetari: Frasher Racaj
Pejë, Shqipëri
16-06-2020

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

E fyu në ndjenja kombëtare, Eros Grezda grushton futbollistin serb në parking

Lojtari i Kombëtares kuqezi, Eros Grezda, është përfshirë në një sherr me grushta me futbollistin …

Leave a Reply

Loading...