Kryefaqja / LAJME / Sot në Prishtinë zyrtarizohet Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Sot në Prishtinë zyrtarizohet Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Sot, në Prishtinë, bëhet promovimi zyrtarizues i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Shqiptarët nga të gjitha trojet shqiptare do të mbledhen në Sallen e Kuqe të Pallatit të Rinisë në ora 15:00. 

“Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar synim kryesor ka bashkimin e trojeve shqiptare në një shtet të vetëm kombëtar shqiptar – Shqipëri të Bashkuar, si qëllim përfundimtar për zgjidhjen në tërësi të çështjes kombëtare shqiptare sipas aktit juridik të 28 Nëntorit 1912” ka pohuar ideatori i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu. 

Në këtë promovim do të bëhet:
– Shpalosja e Programit Politik të LSHB 

– Promovimi i librit “Platforma për Shqipëri të Bashkuar”, 

– Zgjedhja e Kryetarit dhe e Këshillit Nismëtar të LSHB 

Ora: 15:00

Data: 16 Korrik 2016

Adresa: Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, Prishtinë – Shqipëri

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Spartak Ngjela tregon se cilat janë tri pengesat kryesore të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

Në një intervistë  për “Bota sot”, publicisti Spartak Ngjela, ka deklaruar se ekzistojnë pengesa për …

Leave a Reply

Loading...