Kryefaqja / OPINION / Urrejtja e pakufishme ndaj vetvetes

Urrejtja e pakufishme ndaj vetvetes

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike ([email protected])


Pederastët dhe pedofilët shqipfolës do të dështojnë në synimet e tyre kolaboracioniste për të shkatërruar Shqipërinë dhe shpërbërë Kombin Shqiptar. Qysh në fëmijëri kam dëgjuar (nga gjyshi) se në mesin e shqiptarëve ka shumë psikopatë që të nxitur nga xhelozia ekstreme janë në gjendje që edhe për një çështje banale ta therin njëri-tjetrin, ndërkaq, gjunjëzohen turpshëm para këmbëve të fqinjëve gjakatarë.

***

Shpresova se Shenjtërimi i Nënë Terezës në Vatikan do të na afronte të gjithëve, por ndjenja e fortë armiqësie e shumë fëlliqësirave shqipfolëse dhe urrejtja e tërbuar ndaj Nënë Terezës, tregon një rrezik për harmoninë dhe tolerancën fetare të shqiptarëve që u krijuan gjatë shekujve si vlera unike. Sulmi, shpifjet dhe urrejtja patologjike ndaj Nënë Tereza-s praktikisht është urrejtje ndaj vetvetes, urrejtje ndaj qenies tonë dhe trojeve tona.

***

Vatikani shenjtëroi bijën e madhe të Kombit Shqiptar. Është kjo mirë edhe për çështjen tonë të pazgjidhur, sepse automatikisht, në gjithë rruzullin tokësore, krahas Shën Terezës propagandohet qenia jonë autoktone aty ku shqiptarët banojnë dem baba dem, dhe më gjerë. Propagandohet civilizimi jonë antik në kohën kur okupuesit e trojeve tona akoma kacavirreshin nëpër dru të Karpateve. Propagandohet humanizmi dhe fisnikëria e lashtë pellazge/ilire. E tani shikoni paradoksin! Derisa fqinjët xheloz dhe të pa identitet (“makedoncat”) përpiqen me çdo kusht ta përvetësojnë edhe këtë figurë të madhe tonën, shumë renegat shqipfolës (pseudo-intelektual dhe hoxhallarë) me paramendim djallëzor, me ofendimet dhe sharjet prej më të pistave, e mohojnë prejardhjen dhe humanizmin e saj.

***

Në ceremoninë e shenjtërimit të Nënë Terezës {katolike} nuk ishin të pranishëm shqiptarët {mysliman} të FYROM-it. Asnjëri prej BDI&PDSH, të cilët kur është në pyetje muaji i Ramazanit, për nder dhe respekt ndaj Erdoganit, shtrojnë dreka në rrugët e Shkupit, Tetovës, Gostivarit, sikur këto ti takonin sulltanit. Kjo përkundër faktit se trojet shqiptare gjenden në mes të Evropës së krishterë e cila përherë është skeptike dhe e padrejtë ndaj nesh. Mos harrojmë se në Konferencën e Ambasadorëve në Londër (1912–1913) Shqipëria u copëtua edhe për shkak se shumica e popullsisë ishte e konfesionit fetar mysliman. Fuqitë e mëdha evropiane përherë kanë anuar nga fqinjët tanë të krishterë. Kjo u pa edhe në luftën e Bosnjës (1992-95) kur Evropa shpalli embargon e blerjes së armëve për boshnjakët mysliman, në favor të serbëve. Pas masakrave çetnike ndaj civilëve boshnjak, gjakatarët nuk u dënuan, përkundrazi, u shpërblyen. Më tepër se gjysma e atij shteti iu dhurua serbëve duke krijuar “Republikën Serbe”. Një taktikë përafërsisht e ngjashme përdoret sot në Kosovën shqiptare (“myslimane”), ku kërkohet themelimi i Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, “Zajednica”, e cila pastaj do të ndahet prej Kosovës duke iu bashkuar Serbisë së Madhe.  

Mbushuni me mend. Kombi para fesë. Ashtu kanë vendosur/vepruar edhe Rilindësit tanë.

Ju që urreni tmerrshëm Nënë Terezën, urreni gjithë shqiptarinë. Reflektoni pak, sidomos tani kur luftohet kundër xhihadizmit. Budallallëku juaj, dhe tokat tona do të tkurren edhe më tepër. Truri juaj i mbushur me lakra duhet t`i jap vetvetes një detyrim: të menduarit kritik.

***

Armiqësia e renegatëve (tradhtarëve) gënjeshtarë kozmopolitë nuk është e bazuar në të menduarit racional. Vetëmohuesit e gjakut dhe atdheut të vet nuk mund të bëjnë dallimin në mes asaj që është e vërtetë dhe çfarë ata duan të jetë e vërteta. Një shqetësim i rëndë psikologjik qëndron prapa. Çrregullimet mendore.

***

Mafiozët e pabesë dhe gënjeshtarë të regjur kanë zhvilluar pasionin për një kontroll të pakufi mbi të tjerët (mbi shqiptarët analfabet kozmopolit) si instrument të vetëm për të kapërcyer ndjenjën e tyre të pafuqisë jetësore, të druajtjes, të ngathtësisë, të inferioritetit dhe servilizmit ndaj fqinjëve kolonizator. Pasiguria e tyre e hershme (në moshën e fëmijërisë), mungesa e aftësisë burrërore, dhe ndjenja e pafuqisë te këta renegat të sllavo-ortodoksëve, grekëve, turqve dhe arabëve, janë cilësi të mjaftueshme për të treguar kompensimet e tyre sadiste, karakterit të tyre maniak autoritar, totalitar. (Sqarim: autoritar është për të frikësuar, totalitar është për të ndëshkuar).

Çfarë do të ndodhte me këta krijesa nëse nuk do të kishin shfrytëzuar fatin dhe pisllëqet të merreshin me “politikë”? Përgjigja nuk është tepër e vështirë. Ngaqë janë me inteligjencë mesatare (por me diploma false), ka mjaftë mundësi që dikush prej tyre të sistemohej si “mësues” i ndonjë shkolle fillore në ndonjë fshat të izoluar…

Pra, këta janë rrugaçë me aftësi të kufizuar që duhet riedukuar. Megjithatë, me dallavere kanë mundur të arrijnë në pozita të dukshme në sferat e larta, përkundër faktit se përveç tradhtisë, korrupsionit dhe krimit të organizuar nuk kanë asnjë imagjinatë konstruktive e as mprehtësi të udhëheqin vendin. Në funeralin e tyre, shqiptarët budallenj do ta nënvlerësonin faktin se këta rrugaçë iu sjellin vuajtje dhe mundojnë shumë persona. Do ti kishin lavdëruar si burrat që duhej të mbesin gjithnjë një shembull dhe një model për të gjithë.

Kur forcat e së keqes kërcënojnë të fundosin krejt sistemin politik, këta tipa bëhen tejet të rrezikshëm; janë ata që digjen nga dëshira për ti shitur tokat tona dhe shpërbërë rasën tonë, janë ata që digjen nga dëshira për tu shërbyer qeverive të huaja antishqiptare si agjentët e tyre të terrorizmit, torturës, masakrave. 

 

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Rexhep Qosja: Bashkimi i Kombit të ndarë, misioni i dy qeverive

Para më tepër se një viti ishte bërë publike nisma për krijimin e një Akademie …

Leave a Reply

Loading...