Kryefaqja / LSHB / Kryetari i LSHB-së, Tahir Veliu ka vizituar familjen Jashari dhe ka bërë homazhe para varrezave në Prekaz

Kryetari i LSHB-së, Tahir Veliu ka vizituar familjen Jashari dhe ka bërë homazhe para varrezave në Prekaz

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.
Veliu më pas, ka vizituar Kullën e familjes Jashari, ku është pritur ngrohtësisht nga Rifat Jashari.

Kryetari Veliu në takim me kryefamiljarin e Jasharajve, Rifat Jashari, ka thënë se sot është duke vizituar Prekazin legjendar, këtë tempull të shenjtë dhe simbol të bashkimit kombëtar, që në emër të anëtarësisë së gjerë të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar të nderoj sot e përjetsisht sakrificen e pashembulltë të familjes Jashari dhe luftën e drejtë dhe atdhetare të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës./Shqipëria e Bashkuar.AL

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kastriot Berishaj: Flamuri dardan të zyrtarizohet si flamur shtetëror ndërsa emri i shtetit të bëhet Dardania

Bartësi i Iniciativës Qytetare “Kastriotët e Dardanisë”, z. Kastriot Berishaj, njëherit kryetar i Lëvizjes për …

Leave a Reply