Kryefaqja / Tag Archives: Kastriot Berishaj (page 2)

Tag Archives: Kastriot Berishaj

Kryetari i LSHB-së, Kastriot Berishaj: Malësia është Shqipëri! Mos votoni turq e shkij, por vetëm nr. 5 Forumin Shqiptar për Tuzin kuq e zi

Të dashur vëllezër e motra në Shqipërinë Veri-Perëndimore (trojet shqiptare nën pushtimin malazez), sot është një ditë e shumë pritur për ju dhe ne. Sot, përmes votës tuaj do të keni mundësi të vendosni për fatin e Tuzit. Qendroni krenar, ashtu siç u ka hije malësorëve! Mos e shitni votën …

Më shumë

Kastriot Berishaj shpërthen ndaj klasës politike në Tiranë e Prishtinë: Jeni nën komanden e Erdoganit dhe Vuçiçit

Komunikata e plotë e kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj. Ngjarja e sotme në Lezhë, ku inspektorët e Këshillit Kombëtar të Monumenteve kanë shembur piedestalin ku do të vendosej busti i kryeheroit kombëtar Gjergj Kastriotit pranë memorialit të tij në Lezhë tregon qartë se elemente të …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Shqipëria do të bashkohet vetëm atëherë kur të arrestohen këta faqezinjë dhe këlyshët e tyre në vilajetet e tjera shqiptare

Nga Kastriot Berishaj Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Jetësimi i aspiratës shekullore të shqiptarëve, bashkim fizik i trojeve shqiptare sipas aktit juridik të 28 Nëntorit të vitit 1912 të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, me kufijt e saj natyror është një proces i pashmangshëm, por aktualisht për fat …

Më shumë

Berishaj: Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos është një skizofren me prejardhje aziatike

Një deklaratë presidenti i shtetit artifiacial të Greqisë, Prokopis Pavlopoulos ka fyer rëndë shqiptarët e Çamërisë, me një gjuhë denigruese, fyese e kërcënuese duke gënjyer se kinse çamët janë “kriminelë” dhe “bashkëpunëtorë të nazistëve”. I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Urime 11 vjetorin e Pavarësisë dhe themelimin e Ushtrisë, Kosova ime e Shqipërisë

11 vjetori i pavarësisë së Republikës Shqiptare të Kosovës kërkon nga ne që ti qendrojmë besnik aspiratës sonë kombëtare për çlirimin dhe bashkim fizik të trojeve shqiptare. Obligim hyjnor i çdo shqiptari mbetet jetësimi i vullnetit të popullit shqiptar dhe amanetit të dëshmorëve të kombit për Shqipëri të Bashkuar. Forcimi …

Më shumë
Loading...