Kryefaqja / Tag Archives: Spartak Ngjela

Tag Archives: Spartak Ngjela

Duanë revoltë popullore për të shpëtuar gjënë e vjedhur

Nga Spartak Ngjela Përsëri e njëjta këngë: liderët e PD-së duan revoltë popullore. Përse? Kundër kryeministrit aktual. Për çfarë? Për asnjë propozim. Po pse duhet realisht revolta? Për të sjellë destabilizim. Po destabilizimin e Shqipërisë përse e duan? Ashtu sikurse edhe përpara një viti: për të shpëtuar gjënë e vjedhur. …

Më shumë

Koha garanton Shqipërinë etnike. Pengesë janë të korruptuarve, të shiturit shqiptarë në Shqipëri dhe në Kosovë

Nga Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së re kombëtare shqiptare, kurse korrupsioni i lartë shtetëror edhe në Shqipëri, edhe në Kosovë, po kërkon ndihmë nga antishqiptarizmi. Vetingu po vijon për gjyqtarët dhe prokurorët. Këta kanë qenë gjëma …

Më shumë

Shqipëria sot ndodhet përpara këtij udhëkryqi: ose do të degradojë në një varfëri shpërbërëse, ose do të ndëshkojë korrupsionin

Nga Spartak Ngjela Ku ka të drejtë Presidenti që të mos dekretojë një ministër! Sipas kësaj, atëherë ky president ka të drejtë që të mos dekretojë edhe kryeministrin që ka fituar zgjedhjet. Domethënë që të shpallet monark absolut. Turp historik. Po sigurisht, derisa kanë zgjedhur president një njeri që nuk …

Më shumë

Ngjela trondit grekët, zbulon shumën marramendëse që do paguajnë për genocidin ndaj çamëve, mesazh të fortë dhe politikanëve të shitur shqiptarë

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka deklaruar se bandës së korruptuar dhe të inkriminuar politike po i vjen fundi dhe nuk kanë më fuqi të bllokojnë aleancën shqiptaro-amerikane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se pushtetarët shqiptarë të shitur në Beograd dhe në Athinë tani janë të identifikuar …

Më shumë

Çfarë tregon sot kjo që po quhet çështje e Himarës?

Nga Spartak Ngjela Si tregues kryesor për këtë do të jetë qëndrimi i qeverisë shqiptare. A do të qëndrojë qeveria aktuale shqiptare dhe t’i tregojë vendin arkaizmit antishqiptar grek? Nëse e bën këtë, tregon se është me shqiptarët. Të gjitha qeveritë e Tiranës deri tani nuk kanë qenë me shqiptarët …

Më shumë
Loading...