Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar

Shqipëria e Bashkuar

E Fundit/ Policia e Politikës liron dy Gardistët e Skenderbeut në Prishtinë

Ashtu siç pritej, edhe dy gardistët e tjerë të Skënderbeut në Prishtinë, që u ndaluan nga policia e Kosovës para 1 ore, u liruan pasi policia nuk kishte asnjë provë konkrete, që ata predikonin vepër penale. Siç konfirmohet nga kreu i LSHB-së z. Kastriot Berishaj, dy gardistët z. Besart Fejzullahu …

Më shumë

SKANDALOZE/ Arrestohen edhe dy gardistët e tjerë te ‘Gjergj Kastrioti’ në Prishtinë

Pak minuta më parë, Policia e Kosovës ka shoqëruar ne stacionin policor edhe dy gardistët e tjerë të nderit, respektivisht z. Besart Fejzullahu dhe z. Burim Veliu, që janë vendosur nga kreu i LSHB-së z. Kastriot Berishaj, për të ruajtur e nderuar bustin e Gjergj Kastriot Skënderbeut në Prishtinë. Lajmi …

Më shumë

Propagandë me ‘Vorio-Epir’, ekstremistë grekë zbarkojnë sërish në jug të Shqipërisë

Mesa duket, gjëndja sa vjen e bëhet më alarmante në jug të Shqipërisë. Ekstremistë grekë, të kamufluar si gazetarë kanë zbarkuar sërish, dhe pa asnjë problem bëjnë reportazh irredentist me përralla ‘Vorio-Epir’. Këtë e ka zbuluar gazetari i ri Xhildinho Ozuni, i cili përmes një postimi në profilin e tij …

Më shumë

Rita Ora ndez Tiranën, e djeg me flamurin kuq e zi

Sheshi “Skënderbej” është tejmbushur mbrëmjen e kësaj të diele, teksa në skenë ka dalë edhe shqiptarja me famë botërore Rita Ora, e cila rikthehet për një koncert në Tiranë pas 6 vitesh. “Do të këndoj diçka speciale për ju sonte, një këngë që është pjesë e albumit tim më të …

Më shumë

Lukova, perla e bregdetit shqiptar

Lukova është një fshat bregdetar në rrethin e Sarandës. Lukova, perla e bregut të Jonit, ku gjelbërimi i pafund bashkohet në harmoni të plotë me ngjyrën e kaltër të detit Jon, ku klima bregdetare gërshetohet mrekullisht me klimën malore, ku aroma e portokallit dhe e luleve shumëngjyrëshe lodron në krahët …

Më shumë

Kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj viziton Memorialin e Vendvarrimit të Heroit Kombëtar Skënderbeu në Lezhë

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj bëri një vizitë zyrtare, ditën e sotme, në qytetin e Lezhës, ku u ndal tek Memoriali i Vendvarrimit të Gjergj Kastriot Skënderbeut – Kryehyjnori i Shqiptarëve. Përmes një video në profilin e tij në Facebook, Kastriot Berishaj na tregon hyrjen …

Më shumë

Skandali i Ministrisë së Arsimit, nxënësit 11-vjeçarë shqiptarë pyeten nëse kanë bërë seks anal

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë të moshës 11, 13 dhe 15 vjeç ka ngjallur indinjatë tek prindërit. Rezultatet e studimit supozohet të bëhen të ditura pas përpunimit të një pyetësori të cilit do t’i përgjigjen fëmijët. Ndër të tjera në …

Më shumë

“Bravo Notis, arrite të bindësh një tufë alabakësh…”, gazetari shfryn ndaj koncertit të nazistit

Ardhja e këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis mbrëmjen e djeshme në Shqipëri dhe koncerti i tij me bileta të kripura pati reagime të shumta nga artistët shqiptarë por edhe gazetarë e opinionistë. Këngëtarët shqiptarë bënë thirrje që të bojkotohej koncerti i tij pasi Notis Sfakianakis është një mbështetës i partisë …

Më shumë

“Ata që përfaqësojnë nazistët meritojnë t’i bëjnë koncertet në koshin e plehrave!”, gazetarja hedh në tokë flamurin e “Agimit të Artë”

Ka përfunduar jo me pak debat puntata e djeshme në Top Show ku është folur për këngëtarin Notis, i cili mbron ideologjinë naziste dhe është aktivist i partisë ekstremiste “Agimi i Artë” në Greqi, ku shpesh është shprehur edhe kundër shqiptarëve dhe historisë tonë. Në fund të debatit, gazetarja Fatma …

Më shumë

“Ben Blushi është mik me ekstremistët e Agimit të Artë”, gazetari jep detaje

Koncerti i 24 majit në Pallatin e Kongreseve, që organizohet nga Top Channel ka bërë bujë të madhe në vendin tonë, për shkak se do të performojë një këngëtar grek, i cili shquhet për racizmin e tij dhe qasjen e tij antishqiptare, të cilën e ka shprehur edhe ‘live’ nëpër …

Më shumë