Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL

Shqipëria e Bashkuar.AL

Koço Danaj sulmon Baton Haxhiun: Punon për shërbimet sekrete serbe. Do destabilizimin e Shqipërisë

Kryetari i Listës për Shqipëri Natyrale, z. Koço Danaj, ka akuzuar fort analistin pranë Ramës, Baton Haxhiun se po kërkon destabilizimin e Shqipërisë. Sipas Danajt, Haxhiu është i shërbimeve sekrete serbe dhe bashkëpunëtor i Stanishiçit. Për Danajn ai kërkon destabilizimin e Shqipërisë.

Më shumë

Lukova, perla e bregdetit shqiptar

Lukova është një fshat bregdetar në rrethin e Sarandës. Lukova, perla e bregut të Jonit, ku gjelbërimi i pafund bashkohet në harmoni të plotë me ngjyrën e kaltër të detit Jon, ku klima bregdetare gërshetohet mrekullisht me klimën malore, ku aroma e portokallit dhe e luleve shumëngjyrëshe lodron në krahët …

Më shumë

Kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj viziton Memorialin e Vendvarrimit të Heroit Kombëtar Skënderbeu në Lezhë

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj bëri një vizitë zyrtare, ditën e sotme, në qytetin e Lezhës, ku u ndal tek Memoriali i Vendvarrimit të Gjergj Kastriot Skënderbeut – Kryehyjnori i Shqiptarëve. Përmes një video në profilin e tij në Facebook, Kastriot Berishaj na tregon hyrjen …

Më shumë

Skandali i Ministrisë së Arsimit, nxënësit 11-vjeçarë shqiptarë pyeten nëse kanë bërë seks anal

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë të moshës 11, 13 dhe 15 vjeç ka ngjallur indinjatë tek prindërit. Rezultatet e studimit supozohet të bëhen të ditura pas përpunimit të një pyetësori të cilit do t’i përgjigjen fëmijët. Ndër të tjera në …

Më shumë

“Bravo Notis, arrite të bindësh një tufë alabakësh…”, gazetari shfryn ndaj koncertit të nazistit

Ardhja e këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis mbrëmjen e djeshme në Shqipëri dhe koncerti i tij me bileta të kripura pati reagime të shumta nga artistët shqiptarë por edhe gazetarë e opinionistë. Këngëtarët shqiptarë bënë thirrje që të bojkotohej koncerti i tij pasi Notis Sfakianakis është një mbështetës i partisë …

Më shumë

“Ben Blushi është mik me ekstremistët e Agimit të Artë”, gazetari jep detaje

Koncerti i 24 majit në Pallatin e Kongreseve, që organizohet nga Top Channel ka bërë bujë të madhe në vendin tonë, për shkak se do të performojë një këngëtar grek, i cili shquhet për racizmin e tij dhe qasjen e tij antishqiptare, të cilën e ka shprehur edhe ‘live’ nëpër …

Më shumë

Kastriot Berishaj viziton familjen legjendare Jashari

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj sapo ka përfunduar vizitën e tij në kullën e Jasharve në Prekaz. Ai u takua me kryefamiljarin Rifat Jashari, ku ndër të tjera u diskutuan aspiratat e reja të LSHB-së, biseda u përqendrua për çlirimin e trojeve të pushtuara të …

Më shumë

“Top Channel” sjell për koncert në Tiranë, nazistin grek të ‘Agimit të Artë’

Nga Xhildinho Ozuni Pronarët e TV kombëtar ‘Top Channel’ duket se kohët e fundit, po merren edhe me koncerte ‘madhështore’, ku një të tillë e kanë planifikuar më 24 maj në Pallatin e Kongreseve. Deri këtu, gjithçka në rregull, por kush do të performojë? Në Pallatin e Kongreseve pritet të …

Më shumë

LSHB thirrje për bojkot, koncertit të këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis

D E K L A R A T Ë Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar iu bën thirrje gjithë shqiptarëve, të bojkotojnë koncertin e këngëtarit neo-nazist grek Notis Sfakianakis, që do të mbahet në Tiranë, më 24 maj. Sipas informacioneve, koncerti i nazi-fashistit grek Notis Sfakianakis do të zhvillohet në Pallatin …

Më shumë

LSHB çliron Bularatin, heq flamurin irredentist grek

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar vazhdon me dezinfektimin e terrenit në jug të Shqipërisë, ku në një operacion të sukseshëm arriti të hiqte leckën greke, e cila ishte e varur në palllatin e kulturës, në mes të fshatit Bularat, rreth 20 km nga Gjirokastra. Ditë më parë, organizatat ekstremiste greke …

Më shumë