Kryefaqja / LAJME (page 10)

LAJME

Tahir Veliu me heqjen e flamurit grek, ringjalli reagimet urrejtëse të mediave greke (FOTO)

Veprimi kombëtar i heqjes së flamurit grek prej Kalasë së Himarës nga ana e kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliut, ka ngjallur reagime urrejtëse në mbi 20 media greke, shkruan DritarjaOnline. Kjo e dëshmon edhe një herë shovinizmin dhe fashizmin grek kundruall shqiptarëve. Grekët nuk arrijnë dot …

Më shumë

EKSKLUZIVE: LSHB heq flamurin grek nga Kalaja e Himarës(Video)

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ashtu siç kishte paralajmëruar, sot më 4 dhjetor, në orët e hershme të mëngjesit hoqi flamurin grek në hyrje të Kalasë së vjetër të Himarës, që ishte vendosur para 24 orësh dhe që bëri buj në mediat shqiptare.  “Së bashku me shunë anëtarë të Lëvizjes …

Më shumë

EKSKLUZIVE: LSHB heq flamurin grek nga Kalaja e Himarës

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ashtu siç kishte paralajmëruar, sot më 4 dhjetor, në orët e hershme të mëngjesit hoqi flamurin grek në hyrje të Kalasë së vjetër të Himarës, që ishte vendosur para 24 orësh dhe që bëri buj në mediat shqiptare. “Së bashku me shunë anëtarë të Lëvizjes …

Më shumë

LSHB nesër në Himarë, për ta larguar flamurin grek nga kalaja

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar njofton opinionin dhe mediat se nesër një delegacion i LSHB-së, i prirë nga kryetari Tahir Veliu do të qëndrojnë në Himarë. “Pas incidenteve të fundit, nesër do te jemi në Himarë për t’u treguar të gjithëve që Himara është Shqipëri dhe për të larguar flamurin …

Më shumë

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar- Ftesë e Hapur!

– Ftesë e hapur 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar fton qytetaret e Prishtinës dhe i njofton së mbahet takimi themelues i degës së Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar për qytetin e Prishtinës. Takimi mbahet: Më 5 Dhjetor 2016, në ora 17:00, në Sallen Kolegium në Grand Hotel në Prishtinë …

Më shumë

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka filluar me themelimin e Degëve në të gjitha qytetet e Shqipërisë së Bashkuar

Janë themeluar degët në Patos, Drenas dhe Pejë. Takimet e themelimit do vijojne të mbahen qytet pas qyteti.  Mbështetja juaj është shumë e rëndësishme për ne.  Të gjithë bashkë për t’i sjellë Shqipërisë një frym të re kombëtare. Frymen e bashkimit, frymen e lirisë, frymen e atdhetarizmit. Për t’i sjell …

Më shumë

Sot në Pejë, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar (FOTO)

Sot, në ora 13:00, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Pejë. Ashtu, sikurse në takimet e tjera të LSHB-së, edhe në Pejë, takimi filloi me intonimin e hymnit kombëtar dhe një minutë heshtje për dëshmorët e kombit.  “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar është lëvizje kombëtare që …

Më shumë

Sot në Drenas, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar

Sot, në ora 14:00, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Drenas. Takimi filloi me intonimin e hymnit kombëtar dhe një minutë heshtje për dëshmorët e kombit.  “Duke e parë poziten e kombit tonë, në të gjitha trojet shqiptare pa përspektivë, duke pasur parasysh se më shumë …

Më shumë

Marin Mema & Tahir Veliu: Dy shqiptarët e shpallur “non grata” nga Greqia

Marin Mema, gazetar i televizionit Top Channel dhe Tahir Veliu, kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar janë dy shqiptarë të cilët janë shpallur të padëshiruar (“non grata”) nga autoritetet greke, si element që përbëjnë rrezik kombëtar për shtetin grek. Bëhet e ditur se emri i gazetarit Marin Mema dhe …

Më shumë

Me 2 nëntor homazhe për nder të rënies së Heronjëve të Kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Me rastin e 27 vjetorit të rënies së Dëshmorëve te Kombit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu,me 2 nëntor do të behën homazhe te Obelisku i Heroit te Kombit Afrim Zhitia në fshatin Llugë si dhe te Prmendoret e Heronjeve të Kombit Fahri dhe Bahri Fazliu ne fsatin Llaushë, njofton Keshilli …

Më shumë