Kryefaqja / LAJME (page 20)

LAJME

Spartak Ngjela kërkon arrestimin e myftiut të Tiranës: Ylli Gurra është një barbar osman tipik si myftiu Musa Qazimi i Esad Toptanit

Spartak Ngjela kërkon arrestimin e myftiut të Tiranës: Ylli Gurra është një barbar osman tipik si myftiu Musa Qazimi i Esad ToptanitSpartak Ngjela kërkon arrestimin e myftiut të Tiranës: Ylli Gurra është një barbar osman tipik si myftiu Musa Qazimi i Esad Toptanit   A kanë forcë shqiptarët të arrestojnë …

Më shumë

Babai i Autochthonousit ka një mesazh për tifozët dhe lojtarët e kombëtares

Bardhi: Me zemër për Ismail Morinën-Ballistin.Frrok Bardhi, një aktivist i shquar për qështjen kombëtare, njëheri edhe kryetar i degës së LSHB-së për Tiranë, me rastin e zhvillimit të ndeshjes kualifikuese për botrorin Rusia 2018, që do të zhvillohet në Strumicë, ndërmjet Maqedonisë dhe Shqipërisë, përmes gazetës kombëatre “Bota Sot”, iu …

Më shumë

Veliu dhe Danaj: Shqipëria e Bashkuar është e pashmangshme

Në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit, të shpallur nga Qeveria e Re e Shqipërisë dhe tre përvjetorëve të tjerë, me rëndësi themelore për kombin shqiptar, sonte në Tiranë u mbajtë takimi mes Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar dhe Listës për Shqipëri Natyrale.  Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të …

Më shumë

Kryetari i LSHB –së, Tahir Veliu, kërkesë kryeministrit Rama, ja për çfarë bëhet fjalë

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bahkuar, Tahir Veliu ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama se do të shpallë “Vitin mbarëkombëtar të Skënderbeut”. Veliu ka shpërndarë në profilin e tij në “Facebook” statusin e kryeministrit Rama, të bashkakngjitur me të edhe një kërkesë. Ja çfarë shkruan Kryetari i LSHB …

Më shumë

Veliu: Agjenti grek Janullatos është përgjegjës për tentim vrasje ndaj At Nikolla Markut

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu ka akuzuar agjentin e asfalisë greke, kryepeshkopin e vetëshpallur dhunshëm, Anastas Janullatos, i cili në vazhdimësi angazhohet për jetësimin e planëve shoviniste greke për helenizimin e jugut, tjetërsimin e shqiptarëve dhe ende mban peng Kishen Ortodokse Shqiptare. Lëvizja për Shqipëri të …

Më shumë

TENTATIVË PËR TË HELMUAR AT NIKOLLA MARKU. JA SKENARI MAKABËR

Ka dështuar tentativa për të helmuar me verë at Nikolla Markun, në Elbasan. Ky lajm konfirmohet nga vetë at Nikolla i cili u shpreh se “perëndia e shpëtoi për mrekulli dhe tani ndodhet nën kujdesin e saj”. Prifti i kishës “Shën Maria” në qytetin e Elbasanit, tregon se kjo është …

Më shumë

Veliu falenderon Kryebashkiakun e Vlorës, por kërkon rregullimin ta bëjë LSHB-ja

Pak ditë më parë, Kryetari i Bashkisë Vlorë, Z. Dritan Leli i është përgjigjur kërkesës së Kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Z. Tahir Veliu për rregullimin e shkronjave në bazamentin e shtatores së heroit kombëtar, Isa Boletini në Vlorë. Sipas premtimit të dhënë, Kryebashkiaku i Vlorës, Z. Leli ka …

Më shumë

NUK MPOSHTET DOT KRENARIA E SHQIPTARËVE, SKËNDERBEU PËRSËRI NË GRUPET E LIGËS SË EVROPËS

E mrekullueshme ajo që ka bërë skuadra shqiptare, Skënderbeu nga Korça. Ish-kampionët e Shqipërisë kanë barazuar pa gola në shtëpi 0-0 ndaj Dinamo Zagreb dhe falë barazimit në ndeshjen e parë 1-1 në Kroaci kanë arritur kualifikimin historik. Kësisoj djelmoshat e Ilir Dajës do të jenë përsëri klubi i vetëm …

Më shumë

Ekstradimi Ballist Morinës, reagon Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Ismail Morina, i njohur si Ballist Morina, personi që ngriti dronin me flamurin shqiptarë, ku shkruhej “Autoktonus”, gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri në Beogradë, duke shkaktuar një debat të madh politik mes dy vendeve është duke luftuar me drejtësinë kroate për të mos u ekstraduar në Serbi. Beogradi ka kërkuar prej kohësh …

Më shumë

Veliu, kërkesë kryebashkiakut të Vlorës, Z. Leli, …

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Z. Tahir Veliu i ka paraqitur kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Z. Dritan Leli një kërkësë, përmes së cilës kërkon autorizimin nga drejtoria përgjegjëse në varësi të bashkisë, për të rregulluar shkronjat në Pllakën e Përmendores së Heroit tonë Kombëtar, Isa Boletinit. Sipas …

Më shumë