Kryefaqja / LAJME (page 26)

LAJME

Veliu reagon ndaj Berishës: “Kosovo is Kosovo” është parullë anti-shqiptare në shërbim të shovinizmit serb

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu përmes një postimi në Facebook ka reaguar ashpër, ndaj deklaratës së kryetarit të tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha, i cili paturpësisht deklaroi se “Kosova nuk është Shqipëri e as Serbi, Kosova është Kosovë.”  Ja postimi i plotë: Parulla “Kosovo is Kosovo” është …

Më shumë

Flamujt grekë largohen nga Vlora (Video)

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka larguar flamurët grekë nga Vlora. https://www.facebook.com/tahirveliu.lshb/videos/1693223710694718/ Kjo lëvizje thotë se nuk do të lejojë asnjë flamur të shteteve armike, transmeton lajmi.net. Përmes një videoje të publikuar në Facebook, ata thonë se LSHB e shpall flamurin grek Non Grata në Shqipërinë e lirë. Ky është …

Më shumë

Komandantët e UÇK- të vrarë, burgjeve e të arratisur

Një pjesë e madhe e komandantëve që udhëhoqën luftën e UÇK-së në vitin 2001 janë të vrarë, ndërruan jetë nga sëmundjet e rënda, ndërsa një pjesë është burgjeve. Nga komandantët e UÇK-së të vrarë paslufte ndër të parët ishte Nuri Mazari – komandant Struga, vrasje që nuk u zbardh asnjëherë …

Më shumë

Mediat greke në panik: Shqipëria e Bashkuar është e pashmangshme

Qasja e re e politikës zyrtare të Republikës së Shqipërisë ndaj çështjeve të pazgjidhura kombëtare, forcimi dhe shtrirja e lëvizjes mbarëkombëtare “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar”, që synon çlirimin dhe bashkimin fizik të trojeve shqiptare në një shtet kombëtar shqiptar dhe ndryshimet gjeopolitike në rajon dhe botë kanë alarmuar mediat …

Më shumë