Kryefaqja / LAJME (page 27)

LAJME

Veliu reagon ndaj Berishës: “Kosovo is Kosovo” është parullë anti-shqiptare në shërbim të shovinizmit serb

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu përmes një postimi në Facebook ka reaguar ashpër, ndaj deklaratës së kryetarit të tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha, i cili paturpësisht deklaroi se “Kosova nuk është Shqipëri e as Serbi, Kosova është Kosovë.”  Ja postimi i plotë: Parulla “Kosovo is Kosovo” është …

Më shumë

Flamujt grekë largohen nga Vlora (Video)

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka larguar flamurët grekë nga Vlora. https://www.facebook.com/tahirveliu.lshb/videos/1693223710694718/ Kjo lëvizje thotë se nuk do të lejojë asnjë flamur të shteteve armike, transmeton lajmi.net. Përmes një videoje të publikuar në Facebook, ata thonë se LSHB e shpall flamurin grek Non Grata në Shqipërinë e lirë. Ky është …

Më shumë

Komandantët e UÇK- të vrarë, burgjeve e të arratisur

Një pjesë e madhe e komandantëve që udhëhoqën luftën e UÇK-së në vitin 2001 janë të vrarë, ndërruan jetë nga sëmundjet e rënda, ndërsa një pjesë është burgjeve. Nga komandantët e UÇK-së të vrarë paslufte ndër të parët ishte Nuri Mazari – komandant Struga, vrasje që nuk u zbardh asnjëherë …

Më shumë

Mediat greke në panik: Shqipëria e Bashkuar është e pashmangshme

Qasja e re e politikës zyrtare të Republikës së Shqipërisë ndaj çështjeve të pazgjidhura kombëtare, forcimi dhe shtrirja e lëvizjes mbarëkombëtare “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar”, që synon çlirimin dhe bashkimin fizik të trojeve shqiptare në një shtet kombëtar shqiptar dhe ndryshimet gjeopolitike në rajon dhe botë kanë alarmuar mediat …

Më shumë

E rrallë! Infermieri zbulon kushtet e vërteta të Urgjencës

Emisioni “STOP”, solli për të gjithë publikun pamjet e vërteta të një autoambulance dhe të kushteve të mjerueshme të Poliklinikës Numër 9 në kryeqytet, falë një infermieri guximtar. Frrok Bardhi punon prej 10 vjetësh në Urgjencën e Tiranës. Ai na tregon mjerimin e pashoq të këtij shërbimi. Duke sjellë në …

Më shumë

Ringrihet flamuri shqiptar në Çamëri pas 73 vitesh

Pas shumë vitesh është ringritur në Çamëri flamuri shqiptar. Në një vend ku shqiptarëve u mohohen dhe u dhunohen të gjitha të drejtat e tjera elementare të njeriut, në një kohë kur ende nuk mund të hasesh asnjë tabelë rrugore në gjuhën shqipe, shikon flamurin shqiptar që valëvitet gjithë krenari. …

Më shumë