Kryefaqja / LSHB

LSHB

Kastriot Berishaj: Korigjim të kufijve vetëm sipas aktit juridik të 28 nëntorit të vitit 1912

“Kufijtë e Shqipërisë së Bashkuar fillojnë tek Tre Gurët e Zinj në Prevezë dhe ngjiten lartë në veri te Molla e Kuqe afër Nishit në Toplicë, kurse mbarojnë te Guri i Kuq i Malësisë së Madhe në veriperëndim. Po këtë Shqipëri, me këto troje dhe me këta kufij shtetëror e …

Më shumë

Kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj viziton Memorialin e Vendvarrimit të Heroit Kombëtar Skënderbeu në Lezhë

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj bëri një vizitë zyrtare, ditën e sotme, në qytetin e Lezhës, ku u ndal tek Memoriali i Vendvarrimit të Gjergj Kastriot Skënderbeut – Kryehyjnori i Shqiptarëve. Përmes një video në profilin e tij në Facebook, Kastriot Berishaj na tregon hyrjen …

Më shumë

Kastriot Berishaj viziton familjen legjendare Jashari

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj sapo ka përfunduar vizitën e tij në kullën e Jasharve në Prekaz. Ai u takua me kryefamiljarin Rifat Jashari, ku ndër të tjera u diskutuan aspiratat e reja të LSHB-së, biseda u përqendrua për çlirimin e trojeve të pushtuara të …

Më shumë

LSHB thirrje për bojkot, koncertit të këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis

D E K L A R A T Ë Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar iu bën thirrje gjithë shqiptarëve, të bojkotojnë koncertin e këngëtarit neo-nazist grek Notis Sfakianakis, që do të mbahet në Tiranë, më 24 maj. Sipas informacioneve, koncerti i nazi-fashistit grek Notis Sfakianakis do të zhvillohet në Pallatin …

Më shumë

LSHB çliron Bularatin, heq flamurin irredentist grek

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar vazhdon me dezinfektimin e terrenit në jug të Shqipërisë, ku në një operacion të sukseshëm arriti të hiqte leckën greke, e cila ishte e varur në palllatin e kulturës, në mes të fshatit Bularat, rreth 20 km nga Gjirokastra. Ditë më parë, organizatat ekstremiste greke …

Më shumë

Arrestohet përsëri në pikën kufitare të Morinës kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj

Sonte rreth orës 20:30, përsëri për arsyet e njejta është arrestuar në pikën kufitare në Morinë, në kufirin që nuk egziston Shqipëri – Kosovë, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Kastriot Berishaj ( Tahir Veliu). Rreth dy ditë më parë, Kastriot Berishaj u arrestua në Morinë, pa asnjë arsye, …

Më shumë

“Skënderbeu” me Gardë Nderi në Prishtinë, do ta marrë përsipër Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Kryeheroi ynë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, tashmë do të nderohet me një Gardë Nderi në sheshin, ku është vendosur në Prishtinë. Për këtë akt madhështor, ka menduar kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj, i cili përmes një njoftimi në profilin e tij në Facebook, zyrtarizoi vendosjen …

Më shumë

E fundit/ Arrestohet Kastriot Berishaj (Tahir Veliu) në kufirin Shqipëri – Kosovë

Përmes një videoje të bërë publike në profilin e tij në Facebook, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z.Kastriot Berishaj tregon momentin, kur është ndaluar e më pas arrestuar nga policia shqiptare, në pikën kufitare të Morinës, që lidh dy shtetet shqiptare. Arrestimi i Kastriot Berishajt (Tahir Veliut) sipas …

Më shumë

Ja rrëfimi rrënqethës i kryetarit të LSHB-së

Me 19 Dhjetor 2017 kam bërë aksident pa fajin tim, që më ka shkaktu mbi 7 vdekje klinike, 3 gjakdershje vdekjeprurëse, këmba ka dalur nga gjuri dhe është thyer aq shumë sa që 3 muaj as dy hapa nuk kam mundur ti bëjë është një histori që vetëm në një …

Më shumë

LSHB rregullon flamurin shqiptar në pikën doganore të Qafë-Thanës

Rreth 1 ditë më parë, disa qyetarë që kalojnë në IRJM, përmes pikës doganore të Qafë-Thanës ishin irrituar për shkak se, flamuri shqiptar që valvitej në palën shqiptare ishte katandisur si mos më keq. Siç mund ta shihni në foton e mësipërme, flamuri shqiptar duket mjaft i përçudnuar dhe tepër …

Më shumë