Kryefaqja / LSHB (page 15)

LSHB

EKSKLUZIVE: LSHB heq flamurin grek nga Kalaja e Himarës

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ashtu siç kishte paralajmëruar, sot më 4 dhjetor, në orët e hershme të mëngjesit hoqi flamurin grek në hyrje të Kalasë së vjetër të Himarës, që ishte vendosur para 24 orësh dhe që bëri buj në mediat shqiptare. “Së bashku me shunë anëtarë të Lëvizjes …

Më shumë

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar Uron Festat e Nëntorit!

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar              Ju Uron: Festat e Nëntorit të gjithë Shqiptarëve kudo që ndodhen. Urime e Gëzuar Nënë Shqipëri! Urime Kombi ynë Shqiptar! Urime Festat e Nëntorit të gjithë shqiptarëve në mbarë botën! Urime përvetorët e ngritjës së Flamurit Kombëtar: Krujë 1443 …

Më shumë

LSHB vazhdon aktivitetin, sot ishte në Mitrovicë

Sot, nga ora 12:00 e deri në orën 15:00, Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka vendosur pikën e saj në Sheshin “Mehë Uka” të qytetit të minatorëve në Mitrovicë, njoftoi për redaksinë Shqipëria e Bashkuar.Al kryetari i kësaj lëvizje, Tahir Veliu. Veliu tha se kemi qenë mjaftë të kënaqur me …

Më shumë