Kryefaqja / Tag Archives: Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Tag Archives: Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Intervistë e kryetarit të LSHB-së, Tahir Veliu për BotaPress

Bisedoi Bajrush Morina Porosia ime për shqiptarët është ta duam Shqipërinë e Bashkuar, të kontribojmë për jetësimin e konsulidimin e Shqipërisë së Bashkuar, të reagojmë si komb i bashkuar, të ndertojmë Shqipërinë e Bashkuar thotë Tahir Veliu kryetar i LSHB-së në një intervistë ekskluzive për Botapress. Kur ka ndodhur lufta …

Më shumë

LSHB largon flamurin e shtetit armik grek në Dropull, që cënonte sovranitetin

Ende pa u bërë 24 orë nga publikimi i lajmit për ngritjen e flamurit grek në Dropull, Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka reaguar duke e hequr atë.  “Dje rreth orës 17:00, djemtë e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar kanë larguar flamurin grek në Dropull. LSHB denon ashpër provokimet greke, …

Më shumë

Tiranë – Washington është rruga e vetme e jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar

Tahir Veliu* Gjeografikisht, trojet shqiptare janë zemra e Europës kurse kombi shqiptar është djepi i civilizimit të lashtë europian. Shqiptarët, duhet kuptuar njëherë e mirë, se rruga e vetme drejt jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar është ajo Tiranë – Washington, dhe kurrsesi jo, ajo e nënshtrimit, përbuzjes dhe eurokolonializmit modern …

Më shumë

LSHB reagon ndaj arrestimit të Ramush Haradinajt në Francë

Kryetari i Lëvizjës për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu ka reaguar ndaj arrestimit të Ramush Haradinaj në Francë. Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka kërkuar spastrimin e listave të fabrikuara nga shërbimet e inteligjencës gjenocidiste serbe. Ja postimi i plotë: Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar vlerëson se arrestimi i padrejtë …

Më shumë

EKSKLUZIVE: LSHB heq flamurin grek nga Kalaja e Himarës

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ashtu siç kishte paralajmëruar, sot më 4 dhjetor, në orët e hershme të mëngjesit hoqi flamurin grek në hyrje të Kalasë së vjetër të Himarës, që ishte vendosur para 24 orësh dhe që bëri buj në mediat shqiptare. “Së bashku me shunë anëtarë të Lëvizjes …

Më shumë

Sot në Pejë, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar (FOTO)

Sot, në ora 13:00, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Pejë. Ashtu, sikurse në takimet e tjera të LSHB-së, edhe në Pejë, takimi filloi me intonimin e hymnit kombëtar dhe një minutë heshtje për dëshmorët e kombit.  “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar është lëvizje kombëtare që …

Më shumë

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ngushëllon familjen e Astrit Deharit

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka ngushëlluar prindërit e aktivistit Astrit Dehari, i cili ka ndërruar jetë dje në Burgun e Prizrenit.  “Me pikëllim të thellë morrëm lajmin për ndarjen e parakohshme dhe të papritur nga jeta e aktivistit Astrit Dehari. Ky lajm i rëndë, na ka tronditur prandaj në …

Më shumë

Marin Mema & Tahir Veliu: Dy shqiptarët e shpallur “non grata” nga Greqia

Marin Mema, gazetar i televizionit Top Channel dhe Tahir Veliu, kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar janë dy shqiptarë të cilët janë shpallur të padëshiruar (“non grata”) nga autoritetet greke, si element që përbëjnë rrezik kombëtar për shtetin grek. Bëhet e ditur se emri i gazetarit Marin Mema dhe …

Më shumë

Shqipërinë, Kosovën dhe trojet e tjera të pushtuara të Shqipërisë, i rrezikon kjo klasë politike e çorientuar, servile, kriminale dhe anti-kombëtare

Prononcim: Tahir Veliu, kryetar i Lëvizjës për Shqipëri të Bashkuar Shqiptarët, padyshim që i janë gëzuar shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, si fazë e përkohshme në shërbim të synimit përfundimtar – jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar, ashtu siç është sanksionuar në Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë dhe betimin e Ushtrive …

Më shumë