Kryefaqja / Tag Archives: mediat greke

Tag Archives: mediat greke

Vazhdojnë kërcënimet dhe akuzat e mediave grek ndaj kryetarit të LSHB-së

Greqia si asnjëherë më parë, ka vënë në lëvizje tërë aparaturen e saj shtetërore kundër kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Tahir Veliu. Siç, edhe është bërë e ditur në mediat shqiptare, më 13 gusht të vitit 2016 Veliu është shpallur person i padëshirueshëm në Greqi. Mediat greke …

Më shumë

Mediat greke raportojnë për shpalljen non grata të kryetarit të LSHB-së

Mediat greke kanë raportuar për shpalljen non grata të kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Tahir Veliu, i cili me 13 gusht u ndalua në pikën kufitare të Kakavijës.  Veliu, së bashku me shumë veprimtarë tjerë të LSHB-së ishin nisur drejt Janinës për të mbajtur takimin promovues të …

Më shumë