Kryefaqja / Tag Archives: Shqipëri

Tag Archives: Shqipëri

Intervistë e kryetarit të LSHB-së, Tahir Veliu për “BesaTime”

Shërbimi Informativ i Shtetit me urdhër të Athinës zyrtare arrestoi kryetarin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Tahir Veliu. RAMUSH-IN E ARRESTOJ FRANCA, PËR HATER TË SERBISË, NDËRSA TAHIR VELIU-N E ARRESTOJ TIRANA, PËR HATER TË GREQISË. BesaTime e realizoi intervistën e parë me kryetarin e LSHB-së, Tahir Veliu …

Më shumë

Mediat greke në panik: Shqipëria e Bashkuar është e pashmangshme

Qasja e re e politikës zyrtare të Republikës së Shqipërisë ndaj çështjeve të pazgjidhura kombëtare, forcimi dhe shtrirja e lëvizjes mbarëkombëtare “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar”, që synon çlirimin dhe bashkimin fizik të trojeve shqiptare në një shtet kombëtar shqiptar dhe ndryshimet gjeopolitike në rajon dhe botë kanë alarmuar mediat …

Më shumë

Veliu: Greqia të reflektoj pozitivisht, përndryshe do të përfundoj si Jugosllavia e Millosheviqit

Kryetari i Lëvizjës për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu reagoi ndaj deklaratave të ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias lidhur më kërcënimet e këtij të fundit ndaj Shqipërisë. “Kotzias dhe gjithë të tjerët, që guxojnë të kërcënojnë Shqipërinë dhe shqiptarët, duhet ta kenë parasysh se do të përballen me 10 …

Më shumë

Zgjidhja e drejt e çështjes Çame është premisë për lirinë e Gadishullim Ilirik

Shkruan: Tahir Veliu, Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Nese deri dje, çështja e trojeve shqiptare nën pushtimin grek ishte vetëm një çështje për ne shqiptarët, sot ajo është çështje që ka marrë driten jeshile për zgjidhje edhe nga Bashkimi Europian. Tashmë, pas kaq shumë vitesh padrejtësi ndaj shqiptarëve …

Më shumë