Kryefaqja / Tag Archives: UÇK

Tag Archives: UÇK

BEKIM BERISHA ‘ABE’-ja – EMBLEMË E UҪK-së! (VIDEO)

Bekim Berisha – i njohur me nofkën e luftës “ABE-ja”, lindi më 15 qershor të vitit 1966 në fshatin Shkozet (Grabofc) të Pejës dhe ra dëshmor më 10 gusht të vitit 1998. Ishte njëri ndër luftëtarët më në zë jo vetëm në Rrafshin e Dukagjinit, por në mbarë opinionin liridashës …

Më shumë