Kryefaqja / LAJME / Nekibe Kelmendi për PBS rrëfen natën e tmerrit kur burri i saj Bajram Kelmendi dhe dy djemtë vriten nga serbët

Nekibe Kelmendi për PBS rrëfen natën e tmerrit kur burri i saj Bajram Kelmendi dhe dy djemtë vriten nga serbët

Rëfimi trondites i Nekibe Kelmendi, për televizionin amerikan PBS ne vitin 1999.

Ish avokati i njohur kosovar, Bajram Kelmendi dhe dy bijtë e tij Kastriot Kelmendi dhe Kushtrim Kelmendi janë kujtuar sot në 20 vjetorin e ekzekutimit të tyre.

Ish bashkëshortja e Bajram Kelmendit, Nekibe Kelmendi, kishte rrëfyer natën tragjike të dy dekadave më parë, kur forcat policore serbe kishin hyrë në shtëpinë e tyre dhe kishin marrë që të tre burrat e shtëpisë dhe më pas i kishin vrarëë.

Nekibe Kelmendi kishte treguar gjithë ngjarjen për një televizion amerikan pas asaj që kishte ndodhur në familjen e tyre.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Babai i gruas së kthyer nga ISIS: Vajzën e kam në depresion, dihet çka është bërë atje

Pas më shumë se tre viteve qëndrim në zonat e zonat e luftës së Shtetit …

Leave a Reply